jegunovce

Македонија

Се излеа Вардар кај Раотинце, поплавени куќи

А1он
Реката Вардар се излеа и поплави површини во населените места Раотинце, Копанце и Туденце во Општина Јегуновце. Центарот за управување со кризи извести дека претседателот
Македонија

Костадиноски: Сопственик на фирма насилник, сака да фактурира без основ, ми се заканува и напаѓа

А1он
Вчера во просториите на Oпштина Јегуновце, поточно пред архивата, додека поминував слушнав арогантен однос спрема архиварката од лице кое инсистира да направи фалсификување на документи
Македонија

Пендаровски во Јегуновце: Сите сме горди на нашите војници, како врховен командант приоритет ќе ми бидат војниците

А1он
Стево Пендаровски, заедничкиот кандидат за претседател на граѓаните и на 30 политички партии, денеска беше на средба со жителите на Јегуновце. Пендаровски зборуваше за проектите
Македонија

(Видео) Заев со Адеми во Јегуновце побара поддршка за Дарко Блажевски: Заедно ќе ги решиме проблемите на сите граѓани

А1он
Заедно сме сплотени. Концептот е едно општество за сите. Само заедно може да ги решиме проблемите, рече претседателот на СДСМ, Зоран Заев на средбата со
Македонија

(ВИДЕО) Заев од Јегуновце: Југохром повторно ќе работи со полн капацитет, по еколошки стандарди

А1он
Лидерот на СДСМ и премиер на Македонија, Зоран Заев на вечерашниот митинг во Јегуновце изјави дека ќе се изградат филтри во Југохром и дека наредната