inflacija

Економија

Највисока инфлација во Германија во последниве две години

А1он
Германија се соочува со највисоја стапка на инфлација во последниве две години, што според експертите значи дека мерките на Европската централна банка (ЕЦБ) даваат резултат.
Спорт

Бијонсе ќе настапува на полувремето на Супер боул 2013

А1он
Општо познато е дека повеќе гледачи го следат полувремето на американскиот „Супер боул“ отколку финалето на популарниот американски фудбал, па додека годинава Мадона имаше чест
Економија

Богов: Денарот е стабилен – опасност од инфлација нема

А1он
„Ги сметаме за несериозни, бидејќи навистина нема ниту една причина зошто би имало девалвација, ниту пак слушнав аргументи зошто девалвацијата би била подобра за македонската
Економија

(ВИДЕО)Јовановски: ВМРО-ДПМНЕ да престане да го слабее денарот

А1он
Зоран Јовановски, потпретседател на СДСМ, ги повикува ВМРО-ДПМНЕ или лично Мартин Протоѓер да излезе и каже дека сзаговарал девалвација на денарот. „Ја повикуваме владата на
Економија

Богов: Нема девалвација на денарот

А1он
Гувернерот на Народната банка на Република Македонија, Димитар Богов, реагира по  информациите  за девалвација на денарот. „Изјавувам дека тоа се несериозни шпекулации пласирани од некои
Економија

Ставрески: Денарот е стабилен, информациите за девалвација се лаги

А1он
Министерот за финасии Зоран Ставрески тврди дека не постои причина за промена на курсот на денарот и дека тој останува најдобрата валута за штедење. Според