incidenti

Македонија

Кавадарчанец пријавил во полиција дека бил физички нападнат од две повозрасни лица

А1он
Кавадарчанец пријавил во полиција дека бил физички нападнат од две повозрасни лица, информираше денеска Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. Додевски појасни дека инцидентот бил
Македонија

Пронајдени се двајцата гевгеличани кои беа загубени на планината Кожув

А1он
Двајцата повозрасни гевгеличани кои залтутаа кодека планинареле на Кожуф се пронајдени. Двјацата се во добра состојба информираат нивните блиски. Луѓето залутале поладнево и во мракот
Македонија

Потрага по двајца гевгеличани загубени на планината Кожуф

А1он
Две повозрасни лица се загубиле полладнево додека планинареле на планината Кожуф. Се загубиле на патот кон Круша. Нивните блиски сведочат дека Владо Делев и Кире
Македонија

Во кавадаречката полиција пријавени физички напад и физичка пресметка

А1он
Физички напад и физичка пресметка биле пријавени вчера во кавадаречката полиција, информираше денеска Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. – Синоќа во 20:00 часот во
Македонија

Двајца полицајци тепале затвореник во струмичкиот затвор, добија кривични пријави

А1он
Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција Скопје, поднесе кривична пријава против П.П.(31) од село Василево
Македонија

Педесет и осумгодишен неготинец пријавил дека бил физички нападнат од 35-годишник

А1он
Синоќа во 17.40 часот во Полициската станица Неготино, неготинецот В.П.(58) пријавил дека околу 17.15 часот бил физички нападнат од М.П(35). За ова денеска информираше Верољуб
Македонија

Прилепски актер претепан поради коментар за неносење заштитна маска

А1он
Прилепскиот актер Михајло Миленкоски преживеа трауматично искуство, зашто во маркет во Прилеп укажал да не се пуштаат луѓе кои не носат заштитни маски, оти е
Свет

ВИДЕО: Обезбедувачи до смрт претепаа црномурест Бразилец, на Денот против расизмот

А1он
Протести против расизмот и третманот на црнците од страна а бразилската држава беа организирани денеска во повеќе градови, откако токму на денот на кој се