Една група мигранти нападната од друга во близина на Куманово

Од:

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека во СВР Куманово, од Полициската станица Драчево било пријавено дека биле пронајдени шест мигранти кои претходно биле нападнати од други мигранти во во близина на Куманово.

„По извршениот разговор со нив било констатирано дека во близина на Железничката станица во Куманово биле физички нападнати од три лица, исто така, мигранти, при што на едно од лицата му нанеле убодна рана од остар предмет и му одзеле пари“, информираат од МВР.

СВР Куманово презема мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Кумановец и скопјанец пријавиле во полиција дека биле нападнати во одделни случаи

Ана Ололовска

Приведен крадец од Скопје

Ана Ололовска

Приведен скопјанец баран со потерница

Ана Ололовска

Приведена е жена која се барала со потерница за 12 години затворска казна

А1он

Прекршочни пријави за лажно повикување полиција – казни од 100 до 400 еврa

Ана Ололовска

Приведен крадец во Гостивар

Ана Ололовска