ilija dimovski

Видео Македонија

(ВИДЕО) Интервју со Димовски: Ќе барам отштета од СЈО, остро ќе се спротивставиме на одложување на локалните избори

А1он
ВМРО-ДПМНЕ остро ќе се спротивстави на ново поместување на локалните избори, ако некој има намера да ги одложи уште еднаш треба да каже во јавноста.
Македонија

(ВИДЕО) Димовски: Немаме проблем да бидеме опозиција, ама народот сака да сме власт

А1он
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски рече дека тие немаат проблем да одат во опозиција, но народот одбрал тие да се прва, а СДСМ втора партија.
Македонија

Димовски до Хан: Зошто се мешате да се даде мандатот на СДСМ?

А1он
„Господине Хан, пред само десет дена во Скопје јавно кажавте дека нема да се мешате, а сега објавувате на твитер дека Претседателот Иванов треба да
Македонија

Димовски: Во коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ има негодување за платформата и некаков си бинационален дијалог

А1он
Ставовите на ВМРО-ДПМНЕ за барањата на ДУИ ги посочивме преку интервјуто на лидерот Никола Груевски, рече Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ по средбата на партијата со
Македонија

Димовски: Нецивилизациски е во овој момент да се зборува за одговорност за поплавите

А1он
Илија Димовски, координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, денеска на прес-конференција во Собранието рече дека владејачката партија се приклучува на идејата за одржување на седница
Македонија

Димовски: Вчера СДСМ не успеа да ги наполни ниту половина од автобусите

А1он
ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува вчерашното палење, демолирање, кршење и вандализам на хулигани од СДСМ и СОРОС. Со тоа креираше хаос, се нарушува безбедноста и спокојството
Македонија

Димовски: Предлог законот на СДСМ за медиумите е спротивен на сите стандарди

А1он
Предлог законот на СДСМ за медиумите е сосема неспроведлив, спротивен е на Уставот, на сите меѓународни стандарди, европски препораки и директиви, сензорски и практично неспроведлив.