Igor Durlovski

Македонија

Дурловски се повлекува од пратеничката функција

А1он
Пратеникот Игор Дурловски од ВМРО-ДПМНЕ го напушта Собранието. Тој на социјалните мрежи напиша дека негови приоритети се националните интереси, по што посочи дека боде кога
Македонија

Дурловски: Ја носам тежината на минатото, но ја гледам светлината на иднината

А1он
„Горд сум зошто ја носам тежината на минатото, но пред мене ја гледам светлината на иднината!“. Вака Игор Дурловски, носителот на петтата изборна единица го
Македонија

(ВИДЕО) Дурловски благодарен на Мицкоски: Народот ќе биде повторно слободен, борбата ќе биде тешка

Кристијан Ландов
Оперскиот пејач Игор Дурловски преку социјалните мрежи изрази благодарност до претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, за како што вели, укажаната чест и одговорност, како натпартиски
Македонија

(ВИДЕО) Дурловски по пресудата во свој стил: Кога слободата е ропство

А1он
Игор Дурловски кој е единствен што беше ослободен од обвинението за 27 април, кратко по заминувањето од судот на социјалната мрежа Фејсбук постираше нумера која