(ВИДЕО) Дурловски по пресудата во свој стил: Кога слободата е ропство

Од:

Игор Дурловски кој е единствен што беше ослободен од обвинението за 27 април, кратко по заминувањето од судот на социјалната мрежа Фејсбук постираше нумера која ја изведува тој, со порака:

„Кога слободата е ропство, а среќата тага“

Кога слободата е ропство, а среќата тага! Мелем на душа сте ми, сите #вие што со мисла, збор, присуство бевте со мене во најтешкото.
Благодарам на дел од блиските што станаа далечни. #Длаборез е проект кој со солзи ја гали татковината, а од срце ви го поклонувам. Немаше да биде ваков без мајсторијата на моите пријатели:

Кокан Димушевски –
Аудио
Мартин Павловски-
Шминка
Ласко Џуровски-
Дизајн на текст, напиша тој.

Дурловски претходно одби да поднесе барање за амнестија, заедно со пратениците и дел од организаторите на протестите.

Би можело да ве интересира

Советот на јавни обвинители ги спаси од дисциплинска обвинителите кои не постапија на крававиот четврток

Васко Маглешов

Пресудата за 27 април е на 1056 страници, адвокатите сметаат дека рокот за жалба е прекраток

Татјана Ташкова

ВИДЕО: Ќе се бара екстрадиција за Груевски како организатор на 27 април

Ана Ололовска

Кацарска нема да ги суди организаторите на „27 април“

Ана Ололовска

Ем помилувани за 27 април ем бараат два милиона евра трошоци за адвокатите

Васко Маглешов

Куќен притвор за тројца обвинети организатори на крвавиот четврток

Татјана Ташкова