hodza

Македонија

Бектеши по најавата на Хоџа повика да се почитуваат одлуките на Државната изборна комисија

А1он
Министерот за економија Крешник Бектеши, кој доаѓа од редовите на ДУИ, по најавите на Движењето Беса за евентуално повлекување од Владата поради прегласување во Општина
Македонија

Хоџа: Консултациите за идното дејствување на БЕСА продолжуваат, но јас нема да бидам министер во актуелното владејачко мнозинство

А1он
Генералниот секретар на Движењето Беса, Арјанит Хоџа информираше дека Движењето БЕСА денеска и утре ќе продолжи со консултации внатре во партијата за да одлучи како
Македонија

Димитров-Хоџа: Издвојувањето средства за семејства на осудените од „Дива населба“ не е во духот на европската иднина на регионот

А1он
Денеска министерот за надворешни работи, Никола Димитров се сретна со министерот за европски прашања на Република Косово, Зурата Хоџа на маргините на регионалната Конференција “Градење
Македонија

Османи: Косово ќе добие целосна поддршка од Македонија на патот кон нивните евроинтеграции

А1он
Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи се сретна со Министерката за европска интеграција на Косово, Дурата Хоџа. На средбата беше потенцирана