gordana siljanovska-davkova

Македонија

АНАЛИЗА: Албанските општини му донесоа победа на Пендаровски

Мери Јордановска
Чаир, Центар, Сарај, Струмица и Тетово се петте општини каде што Стево Пендаровски, кандидатот за претседател на СДСМ и коалицијата има најголемо водство во однос
Македонија

СДСМ: Сиљановска по стапките на Груевски, побегна од дебата

А1он
По стапките на Никола Груевски тргна и Сиљановска, велат од СДСМ. “Гордана Сиљановска денеска побегна од новинарите, побегна од граѓаните, од јавноста. Што подалеку бега
Македонија

Сиљановска Давкова: На денешната утакмица химната беше интонирана без зборови, дали е ова слободна земја?

А1он
Кандидатот за претседател Гордана Сиљановска Давкова вечерва пред жителите на Велес посочи дека атмосферата која што ја гледа од митинзите и енергијата од граѓаните и
Македонија

Сиљановска Давкова: Секој ден слушаме за нов бизнис на фамилијата, а економијата на дното во регионот

А1он
Кандидатот за претседател Гордана Сиљановска Давкова пред граѓаните во Свети Николе порача дека се чуствува посилна во борбата за да правдата и правдината завладеат во
Македонија

(ВИДЕО) Сиљановска пред Владата: Вработија партиски војници, а најумните бегаат од Македонија

Мери Јордановска
ВМРО-ДПМНЕ со нивната кандидатка за претседател Гордана Сиљановска Давкова вечерва пред зградата на Владата го одржа централниот митинг во пресрет на претседателските избори. Официјалниот дел
Македонија

Силјановска потрошила 165 илјади евра за кампањата

А1он
Доцна попладнево ДИК ги објави финансиските извештаи за кампањата на претседателските кандидати. Меѓу објавените е и тој на кандидатката Гордана Силјановска Давкова каде пишува дека
Македонија

Силјановска: Убедена сум дека во јуни нема да добиеме датум за преговори

Мери Јордановска
Кандидатката за претседател Гордана Силјановска Давкова на денешната посета во Виница рече дека е уверена дека државата во јуни нема да го добие датумот за
Македонија

СДСМ: Јавноста се уште чека одговори дали Силјановска е потпишана како кандидат за претседател на Република Северна Македонија

А1он
Кандидатката на Христијан Мицкоски, Гордана Силјановска која во јавноста вели дека не го признава новото уставно име не одговора како ја поднела кандидатурата до Државната
Видео Македонија

ВИДЕО: „Јога со Гога“ – Силјановска се релаксира во Охрид

Кристијан Ландов
По вчерашниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид, утрово нивниот кандидат Гордана Силјановска-Давкова вежбаше јога на кејот од Охридското Езеро. Вежбите ги правеше заедно со инструктор,