gorce petrov

Македонија

Планинска велосипедска трка „Трофеј Ѓорче Петров 2013“

А1он
Втората Планинска велосипедска трка Трофеј Ѓорче Петров 2013 ќе се одржи денеска на ридско-планинските предели на планината Жеден кои се наоѓаат на територијата на општина
Македонија

Екипи од општина Ѓорче Петров ги расчистуваат штетите од невремето

А1он
Невреме проследено со поројни дождови и силен ветер кое вчера попладне ја зафати општината Ѓорче Петров направи големи штети. За само половина час, како што
Македонија

СДСМ: Ѓорче се поплавува зашто ДПМНЕ наместо канализација прави тениски игралишта

А1он
Вчера, граѓаните на општина Ѓорче Петров ги доживеаја резултатите од ветувањата и делата на градоначалникот Сокол Митровски и ВМРО-ДПМНЕ, велат од СДСМ. „Поплавени улици, домови,
Македонија

ФОТО: Во Ѓорче и Сарај наврнаа 70 литри дожд

А1он
Седумдесет литри на метар квадратен вчера попладне наврнаа во општина Ѓорче Петров и Сарај. Невремето проселедно со силен ветер и град предизвика големи штети. Поплавени се подруми
Македонија

Ѓорчепетровци: Сокол Митровски со прст не мрдна за општината

А1он
Активностите на отпорот се зголемуваат. Освен секојдневните маршеви, каравани и протести низ целата држава се интензивираа и средбите со граѓаните. Вчеравечер, кандидатот за градоначалник на Ѓорче
Македонија

ФОТО: Наумоски оствари средба со жителите на ул. „Пробиштипска“ во Ѓорче Петров

А1он
На барање на жителите на улица Пробиштипска во Урбаната Заедница Ѓорче Петров, кандидатот за градоначалник, Александар Наумоски, оствари средба и се запозна со имотно правниот
Македонија

Наумоски: Победа во прв круг, имам поддршка и од симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ

А1он
Александар Наумоски, кандидат за Градоначалник на општина Ѓорче Петров од „Сојузот за иднината“, во интервју за форумот „Воденица“ вели дека програмата ја изготвува заедно со
Македонија

(ВИДЕО) Хуманост на дело: Наумовски за семејството со опожарена куќа

А1он
Кандидатот за Градоначалник на Ѓорче Петров, Александар Наумоски, откако ја прими веста дека во нас.Волково Пржина во општина Ѓорче Петров, на семејство им била опожарена