Општина Ѓорче Петров извршила проценка на штетите од невремето во 140 домаќинства

Од:

Комисијата на општина Ѓорче Петров за проценка на штети од невремето, посети вкупно 140 домаќинстава, соопштија денеска од општината.

За сите поднесени барања за обесштетување, посочуваат оттаму, направени се записници и тие ќе бидат доставени до надлежните институции за надомест на штетата.

Би можело да ве интересира

Племенските водачи во Намибија ја одбија понудата на Германија од 1,1 милијарди евра надомест за колонијалните злосторства

Жарко Настоски

Протест во Даме Груев: Наместо во нивната населба, жителите се впишани дека живеат во Ново село

Кристијан Ландов

Раст и на издадените полиси и на исплатените штети во земјоделството

Апел од Бочварски и Наумоски: Опозицијата да го одблокира носењето на законот за нов Клинички центар

Ана Ололовска

Општина Ѓорче Петров: Лага е дека градинката Детелинка нема греење

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Апостолоски: Над две недели градинка во Ѓорче Петров е без греење во услови на епидемија

Ана Ололовска