global

Македонија

Два месецa по пожарот, „Глобал“ повторно отворен

А1он
Два месеца по големиот пожар што го зафати Трговскиот центар „Глобал“ во Струмица, денеска почна да работи делот од Градскиот пазар кој не беше опожарен,
Македонија

ВИДЕО: Пожарот од „Глобал“ се прошири на тезгите во пазарот

Искра Манојлоска
Пожарот кој избувна вечерва по 23 часот во Трговскиот центар “Глобал“ во Струмица се прошири на тезгите во пазарот, во приземјето. Според информациите од командирот
Македонија

(ВИДЕО) Заев: Ако Иванов има разузнавачки информации за граѓанска војна веднаш да ги објави

А1он
Пресериозни работи беа соопштени од страна на човек кој ја извршува функцијата претседател на Република Македонија. Нека се одлучи дали Заев и Верушевски, со тоа
Македонија

(ВИДЕО) СДСМ: Јанакиески со претседателот на Врховен суд разговараат за „Глобал“

А1он
СДСМ објави и снимка за како што рекоа разговор што излегува од темата изборни криминални нерегуларности во Струмица. Овој разговор го заслужува вниманието на целокупната