glas za makedonija

Македонија

Глас за Македонија бара итна и неотповиклива оставка од Зоран Заев

А1он
„Партијата Глас за Македонија бара итна и неотповиклива оставка од Зоран Заев. Денес, македонскиот народ и останатите граѓани на Република Македонија, јасно покажаа дека неговата
Македонија

„Глас за Македонија“ поднесе претставки за „обид за референдумски поткуп“

А1он
„За обидот за правење на референдумски поткуп од страна на премиерот Зоран Заев на средба со граѓани во Крива Паланка, „Глас за Македонија“ денес поднесе
Македонија

Глас за Македонија: Партиските вработувања, дрзок поткуп и грабеж

А1он
„Со каква економија и со чии пари, Заев и Ахмети тргнале масовно да вработуваат непотребни партиски кадри пред најавениот референдум?! Ова е скандал од невидени
Македонија

Глас за Македонија: Владата ќе прославува пораз на зелена маса

А1он
Политичката партија на Солза Грчева, „Глас за Македонија“, преку соопштение јавно ја запраша Владата што воопшто мисли да прославува со музичките настани кои во сабота
Македонија

Грчева: Не гласајте повторно за ратификацијана капитулантскиот Договор Заев- Ципрас!

А1он
Солза Грчева, претседател на „Глас за Македонија“, по повод дневниот ред на утрешната седница на Собранието, односно повторно гласање за ратификација на Договорот со Грција,
Македонија

Глас за Македонија: Не ја прифаќаме капитулацијата на Зоран Заев како свршен чин

А1он
„Глас за Македонија, во заедништво со мнозинството Македонци овде, со македонското малцинство во соседните држави и дијаспората низ светот, не ја прифаќа капитулацијата на Зоран
Македонија

Грчева: ГЛАС за Македонија е згрозена од предложеното име за „меѓународна“ употреба со локално значење

А1он
„ГЛАС за Македонија најостро реагира и е згрозена од предложеното име за „меѓународна“ употреба со локално значење Владата на Заев предложи име за меѓународна употреба