gencovska

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Генчовска ги разобличи лагите на Ковачевски, француски предлог е ист

А1он
Бугарската министерка за надворешни работи Теодора Генчовска со изјавата за бугарската агенција БГНЕС дека нема никаква промена во модифицираниот францускиот предлог ги разобличи лагите на
Македонија

Генчовска: Нема нов француски предлог, сè зависи од Скопје

Анита Петровска Рајковиќ
Бугарската министерка за надворешни работи во оставка, Теодора Генчовска вечерва за БГНЕС изјави дека нема нов француски предлог што се разликува од веќе одобрениот во
Македонија

Ахмети и порачал на Генчовска дека затворањето на спорот ќе биде во корист бугарската заедница во земјава

А1он
Претседателот на Демократската Унија за Интеграција, Али Ахмети оствари средба со министерката за надворешни работи на Република Бугарија,Теодора Генчовска. Ахмети и Генчовска разговараа за спорот