fudbal spanija

Свет Спорт

Роналдо ја продаде „Златна копачка” за децата од Палестина!

А1он
Напаѓачот на Реал Мадрид Кристијано Роналдо ја продаде својота награда за најмногу постигнати голови од сезоната 2010/11, а приходите ги намени за децата од Палестина.