fudbal spanija

Спорт

ВИДЕО: Сепак се работи за платата? Роналдо одби да го гушне претседателот на Реал

А1он
Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо по неколку дена пауза, продолжи да ја спроведува својата политика во Реал Мадрид, неговата рамнодушност оваојпат ја осети претседателот на Реал
Спорт

Реал против Севиља, Гетафе ја чека Барса

А1он
Најголемите претенденти за шампионската титула во Примера, Реал и Барселона, ќе гостуваат во рамките на четвртото коло. Реал, актуелен првак, првата победа во новото првенство
Спорт

Последен триумф на Пеп со Барса, лекција за Билбао

А1он
Фудбалерите на Барселона ја освоија својата 27. титула во Купот на Кралот, совладувајќи го тимот на Атлетик Билбао на „Висенте Калдерон“ со 3:0. Последниот натпревар