fudbal spanija

Спорт

ВИДЕО: Барселона го урна отпорот на Гренада во финишот

А1он
Фудбалерите на Барселона остануваат единствената екипа во Примера со максимален ефект по 5 одиграни кола, овојпат славеа дома против Гренада со 2:0. Чави во 87.
Спорт

ВИДЕО: Сепак се работи за платата? Роналдо одби да го гушне претседателот на Реал

А1он
Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо по неколку дена пауза, продолжи да ја спроведува својата политика во Реал Мадрид, неговата рамнодушност оваојпат ја осети претседателот на Реал
Спорт

Реал против Севиља, Гетафе ја чека Барса

А1он
Најголемите претенденти за шампионската титула во Примера, Реал и Барселона, ќе гостуваат во рамките на четвртото коло. Реал, актуелен првак, првата победа во новото првенство