fbi

Свет

ФБИ има проблем со кадарот, затоа што ИТ експертите пушат марихуана

А1он
Во сајбер војната, ФБИ има големи проблеми – не може да најде соодветен кадар, затоа што голем број компјутерски експерти пушат марихуана, јави Телеграф. Според важечките правила,
Свет

ФБИ пронаоѓа „нови виновници“ за соборувањето на авионот кај Локерби

А1он
Донеодамнешниот директор на американското Федерално истражно биро (ФБИ), Роберт Милер изјави дека очекува и други лица да бидат обвинети за соборувањето на американскиот патнички авион
Свет

Агент на ФБИ доби 11 години затвор, поради порнографија и обелоденување тајни

А1он
Педесет и петгодишниот Доналд Захтлебен е осуден на осум години и месец дена затвор, поради поседување и дистрибуирање порнографски фотографии на малолетни девојчиња и на
Свет

Американскиот Сенат го избра Џејмс Коуми за директор на ФБИ

А1он
Сенатот на Конгресот на САД синоќа го потврди изборот на поранешниот американски заменик министер за правда Џејмс Коуми за нов директор на Федералното истражно биро (ФБИ). „За“
Свет

ФБИ: Исчезнале 1,2 милиони долари од швајцарски авион

А1он
Американското Федерално истражно биро (ФБИ) соопшти дека по слетувањето на авионот на швајцарскиот „Интернешанал ерлајнз“ на аеродромот „Џон Ф.Кенеди“ е утврдено дека од него исчезнале 1,2
Свет

ФБИ: Конгресот внимателно да размисли пред ограничување на следењето на телекомуникациите

А1он
Директорот на американското Федерално истражно биро (ФБИ), Роберт Малер го повика Конгресот внимателно да размисли пред да прифати какви било промени, што може да ги ограничат програмите