ФБИ: Исчезнале 1,2 милиони долари од швајцарски авион

Од:

Американското Федерално истражно биро (ФБИ) соопшти дека по слетувањето на авионот на швајцарскиот „Интернешанал ерлајнз“ на аеродромот „Џон Ф.Кенеди“ е утврдено дека од него исчезнале 1,2 милиони долари во готовина.

Исчезнатите пари биле во банкноти од по 100 долари, изјави претставник на ФБИ. ФБИ истражува дали парите исчезнале уште на одделот за багаж на аеродромот во Цирих, од каде што полетал авионот, или по слетувањето во Њујорк.

Швајцарскиот авиопревозник соопшти дека поради истрагата која е во тек не може ниту да го потврди ниту да го коментира овој случај.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) ФБИ почна истрага: Моден магнат со години силувал млади мажи и им ветувал кариера

Трамп ги предупреди Американците: Внимавајте, ФБИ ви испраќа тајни шпиони

ФБИ го истражува градоначалникот на Њујорк, запленети се неговите телефони

ФБИ: Нападот на Хамас може да послужи како инспирација за терористички закани во САД

ФБИ уби маж кој му се закануваше на Бајден

Горан Наумовски

ФБИ: Повеќе од 200 жртви на сексуална злоупотреба се спасени во двонеделна операција