fbi

Свет

Писмо на ФБИ до Мартин Лутер Кинг: Имаш 34 дена да се убиеш

А1он
Бевери Гејџ, историчарка од Универзитетот Јејл, пронашла оригинална верзија од писмо од ФБИ испратено до Мартин Лутер Кинг. Како што се наведува писмото било обид
Свет

ФБИ спречило три американски тинејџерки да им се приклучат на ИД во Сирија

А1он
Три тинејџерки од предградие на американскипт град Денвер во сојузната држава Колорадо, можно е да се обиделе да се прилучат кон борците на групата Исламска држава во