falsifikuvana banknota

Македонија

Обвинение за гостиварец, наточил бензин со лажни сто евра

А1он
Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Обвинителен предлог против 55-годишен гостиварец, поради пуштање во оптек лажни пари, информираат од Основното јавно обвинителство – Скопје. Како што
Македонија

Жител на охридско се обидел да „протне“ фалсификувани сто евра во кумановско казино

А1он
СВР Куманово поднесе кривична пријава против Д.Р.(40) од с.Оровник, општина Дебарца, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари”, информираат од полицијата.
Македонија

Муштерија пазарел во трафика со фалсификувана банкнота од 2.000 денари

Непознато лице со фалсификувана банкнота од 2.000 денари платил во трафика  на улица „Борис Кидрич” во Куманово. Како што информира МВР, случајот вчера во 11:30