Обвинение за гостиварец, наточил бензин со лажни сто евра

Од:

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Обвинителен предлог против 55-годишен гостиварец, поради пуштање во оптек лажни пари, информираат од Основното јавно обвинителство – Скопје.

Како што стои во соопштението од обвинителството, обвинетиот, на 2 декември 2020 околу 20:40 часот на бензиска станица во Гостивар, лоцирана на магистралниот пат, со лажна банкнота од 100 евра, за која знаел дека не е вистинска, платил за наточено гориво.

Со стореното кривично дело обвинетиот се товари за фалсификување пари од член 268 став 4 од Кривичниот законик.

Би можело да ве интересира

За пет часа казнети 176 возачи кои возеле под дејство на алкохол

Ландов

ВИДЕО: Камиoн се преврте во близина на Стража

Кристијан Ландов

Две убиства во три месеци во Бутел и Топанско поле, кој и зошто ги изврши не е откриено

Кристијан Ландов

Маж и жена – Молдавци во години, се превртеле со четирицикл во охридско, тешко се повредени

Жарко Настоски

Напаѓачи од гостиварско пукале во жител на Дебар, полицијата ги фати кај Ростуше

Жарко Настоски

38-годишен штипјанец пронајден мртов во околината на градот

Жарко Настоски