dozd

Македонија

УХМР: Од ноќеска дожд и грмотевици, ќе наврнат над 50 литри на метар квадратен

А1он
Од ноќеска нашето подрачје ќе потпадне под влијание на циклонска активност и на серија од влажни бранови од запад, поради што ќе настапи значителна промена
Македонија

Во Крива Паланка наврнати 45 литри воден талог во изминатите 12 часа

А1он
Најмногу дожд во изминатите 12 часа наврнало во Крива Паланка, каде се измерени 45 литри на метар квадратен, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Во Виница
Македонија

По пеколниот викенд денеска попладне дожд и врнежи

А1он
По пеколно топлиот викенд и сончевото утро, метеоролозите за попладне, под влијание на нестабилна воздушна маса. Најавуваат промена на времрто. Ќе биде нестабилно со пороен