Променливо облачно, попладне со врнежи од дожд

Од:

Времето денеска ќе биде променливо облачно, со врнежи од дожд попладне во западните делови, а кон крајот на денот и во текот на ноќта на повеќе места. Пообилни врнежи се очекуваат во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 0 до 8, а максималната ќе достигне од 10 до 17 степени.

Во Скопје променливо облачно, попладне со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе се спушти до 4, а максималната ќе достигне до 13 степени.

Според УХМР, преодно стабилизирање на времето ќе има до среда кога во попладневните часови се очекуваат нови врнежи од дожд.

Би можело да ве интересира

Облачно со повремени врнежи од дожд

Најмногу дожд во Струмица

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Следува снежен викенд, од понеделник се очекува стабилно време

А1он

Умерен до засилен северен ветер и дожд, значително заладување во текот на неделата

Времето денеска облачно и дождливо, се очекува снег на планините

А1он