donald tramp

Свет

Трамп: Доколку имавме построг закон за оружје во нападот во Тексас ќе имаше 100 жртви, а не 26

А1он
Доколку напаѓачот не беше сопрен од луѓе кои исто така беа вооружени, би имало многу повеќе жртви и работите би биле полоши, рече Доланд Трамп
Свет

Трамп: Асанж тврди дека и дете може да ги хакира демократите

А1он
Новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп денеска на Твитер пренесе делови од изјавата на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж во врска со тоа колку неговите соработници
Свет

Трамп: Отсекогаш сум знаел дека Путин е многу паметен

А1он
Новоизбраниот претседател на САД Доналд Трамп го пофали рускиот претседател Владимир Путин за неговата одлука да не ги протерува американските дипломати од Русија, во одговор
Свет

Наскоро и средба: Трамп и Путин разговараа по телефон

А1он
Претседателот на Русија, Владимир Путин разговараше вчера по телефон со новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп. Путин и Трамп рамениле мислење за борбата против меѓународниот
Свет

Тепачки на демонстрантите и полицијата низ Америка: Шер и Мадона на улиците

А1он
Протестите против Доналд Трамп низ Америка на кои излегоа десетици илјади граѓани станаа насилни кога демонстрантите ја нападнаа полицијата и почнаа да палат се пред
Свет

Трамп се закани дека ќе ги депортира сите илегални мигранти

А1он
Републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп изјави дека штом ќе стане претседател на САД ќе депортира илјадници илегални мигранти, кои извршиле кривични дела. Трамп го изјави
Свет

Анкета: Секој петти републиканец сака Трамп да отпадне од трката за Белата куќа

А1он
Речиси една петина од регистрираните републиканци сакаат кандидатот на партијата за претседателските избори во САД, Доналд Трамп да отпадне од трката за Белата куќа, покажуваат
Свет

Трамп: Му изразувам почит на Ердоган за тоа што успеа да ја сврти работата

А1он
Доналд Трамп, кандидатот на републиканците, изјави дека, доколку стане претседател, САД ќе престанат автоматски да ги штитат сојузниците во НАТО. Во интервју за Њујорк тајмс,