Dmitrij Medvedev

Свет

Медведев: Европа ја чекаат празни полици, бран криминал, хиперинфлација и банкрот

А1он
Банкротот на Русија може да предизвика хиперинфлација и банкрот на Европа, изјави заменик-претседателот на рускиот Совет за безбедност Дмитриј Медведев по повод тврдењето на претседателката
Свет

Медведев: Русија би употребила нуклеарно оружје во четири ситуации

А1он
Дмитриј Медведев, поранешен руски претседател и актуелен заменик-претседател на Советот за безбедност на Русија, изјави дека Москва би можела да употреби нуклеарно оружје и против
Свет

Медведев на Твитер: Европејците ќе плаќаат по 2.000 евра за кубик гас

А1он
„Германскиот канцелар Олаф Шолц побара да се прекине сертификацијата на гасоводот „Северен тек 2“. Добредојдовте во новиот свет каде Европејците ќе плаќаат 2.000 евра за
Свет

Медведев: САД никогаш нема да ги укинат санкциите за Русија, таква им е политиката

А1он
Рускиот премиер Дмитриј Медведев денеска изјави дека Вашингтон никогаш нема да ги укине економските санкции против Москва. Тој објаснува дека тоа е политика, која тие