dimitar kovacevski

Македонија

(ВИДЕО) Ковачевски: ЕУ е единствена шанса за вистински и суштински промени во Македонија

Орце Костов
„СДСМ го обезбеди членството во НАТО! СДСМ ги отвори преговорите со ЕУ по 17 години чекање. Ние докажавме дека нема откажување од европскиот пат“, истакнапретседателот
Македонија

Ковачевски: Мицкоски мисли на мораториум за членство во ЕУ

А1он
Се повеќе и повеќе луѓе сфаќаат дека единствен мораториум во главата на Мицкоски е мораториумот за интеграција на државата во ЕУ. Исто како што го
Македонија

Мицкоски: Да беше тендер за ДУИ и Артан, Ковачевски веднаш ќе го сфатеше значењето на националното единство

А1он
Пред два дена повикав за македонско национално единство. Јас доколку не повикав на национално обединување би го погазил супстратот и идеологијата на мојата партија, затоа
Македонија

Ковачевски: Најмалку 500 евра во акции за секое семејство, ги враќаме енергетските компании назад кај граѓаните

А1он
Секој граѓанин, вклучително и децата, ќе добијат акции во вредност од по најмалку 8.000 денари или најмалку 500 евра за едно четиричлено семејство, со новата
Македонија

Мицкоски му одговори на Ковачевски: Со вас Македонија нема европска иднина, со Артан и Али заглавивте во калта на вашите ситни интереси

А1он
ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа митинг и во Берово, каде пред присутните се обрати и претседателот Христијан Мицкоски, кој му одговори на Димитар Ковачевски кој во јавните
Македонија

Ковачевски: ДПМНЕ има план кој не е план, тоа е ветер во магла

А1он
Само со ЕУ е можна реална и суштинска промена во нашето општество. Само со ЕУ можеме да ги одобриме состојбите во здравството, во судството, во
Македонија

(ВИДЕО) Ковачевски: Македонија заслужува европска иднина, нема откажување

А1он
Решителна и поефикасна борба против корупцијата, реформи во судството, повисоки плати и пензии, поддршка за младите, стопанството,.. најави денеска претседателот на СДСМ Димитар Ковачевски на
Македонија

(ВИДЕО) Ковачевски: Си ги знаеме грешките, пред граѓаните е изборот за европска иднина на државата

А1он
Ги научивме нашите грешки, знаеме кои се, кога се признаваат грешки тие може да се поправат, но она што е главен избор на овие претседателски
Македонија

Преспанскиот договор оспорен во предизборието, анализира грчки Катимерини

Александар Тодески
Првата дебата на лидерите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, Димитар Ковачевски и Христијан Мицкоски го отвори прашањето во Грција, дали ќе се почитува Преспанскиот договор. Грчкиот
Македонија

Ковачевски: СДСМ со граѓанското општество направи многу исчекори, заеднички ќе ја исполниме и целта за членство во ЕУ

Орце Костов
Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Димитар Ковачевски, денеска оствари средба со граѓански организации на тема „Соработка и дијалог со граѓанското општество – состојби и