davos

Свет

Прашањата од екологија меѓу приоритетите на Светскиот економски форум во Давос

А1он
Еколошките прашања спаѓаат во петте главни ризици за глобалната економија во текот на следната деценија, според студијата која денеска ја објавија организаторите на Светскиот економски
Економија

Борис Џонсон им забрани на своите министри да присуствуваат на Светскиот економски форум во Давос

А1он
Борис Џонсон им забрани на своите министри да присуствуваат на Светскиот економски форум во Давос во јануари 2020 година. Портпарол на Даунинг стрит изјави дека
Македонија

ВИДЕО: Заврши посетата на македонската делегација во Давос

А1он
Со повеќе средби од интерес за економската иднина на државата денеска македонската делегација предводена од премиерот Зоран Заев ја заврши посетата на Давос, каде учествуваше
Економија

Министерот за економија Крешник Бектеши во Давос на министерска средба за Е-трговија

А1он
Министерот за Економија Крешник Бектеши кој е дел од владината делегација во рамките на работната и економска агенда на Светскиот економски форум во Давос, Швајцарија
Економија

(ВИДЕО) Заев – Шарец: Земјите од регионот влегуваат во ера на траен мир и поврзување

А1он
Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, како дел од својата агенда за време на учеството на Светскиот економски форум во Давос, Швајцарија, оствари
Економија

(ВИДЕО) Заев од Давос: Ги мотивираме компаниите да инвестираат, ги отвораме економските врати за нашата земја

А1он
Премиерот Зоран Заев денеска од Давос порача дека пред една година на Светскиот економски форум е отворена иднината за Македонија, откако тој и грчкиот премиер
Македонија

(ВИДЕО) Заев со Хан и Столтенберг во Давос: Преспанскиот договор го отвора патот кон ЕУ и НАТО

А1он
Поддршка за интеграциите кои земјата ја носат напред икажале еврокомесарот за проширување и соседска политика Јоханес Хан и генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, на
Македонија

Премиерот Заев со владина делегација на Светскиот економски форум во Давос

А1он
Премиерот Зоран Заев од денеска до 25 јануари ќе учествува на годинашниот Светски економски форум во Давос, Швајцарија, заедно со заменик претседателот на Владата на