danev

Македонија

Данев: Прогонуваните за 27 април не се терористи, очекуваме пратениците да бидат конструктивни за законот за амнестија

А1он
Игор Дурловски, Владо Јовановски, Богдан Илиевски и Борис Дамовски не се терористи. Не се терористи ниту вработените во Министерството за внатрешни работи, ниту останатите лица
Македонија

Данев побара продолжување на седницата и по 18 часот, Џафери му рече на Димовски да му каже дека не може тоа да бара

А1он
Претседателот на Собранието, Талат Џафери, одби да ја продолжи денешната седница на која се расправа за уставните измени и по 18 часот. Предлогот го достави
Македонија

(ВИДЕО) Данев: Ако има тајно гласање за измени во уставот, ќе ја напуштам седницата

Кристијан Ландов
Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Данев, вели дека ако во Собранието има тајно гласање за уставни измени, тој ќе ја напушти седницата. „Веднаш
Видео Македонија

(ВИДЕО) Данев: Дајте пауза за да дадеме шанса на демократијата

А1он
Баравме еден час пауза за да дадеме шанса на демократијата. Бевме сигурни дека ќе преовлада разумот и дека ќе го повлечете ова скандалозно решение, рече
Видео Македонија

(ВИДЕО) Данев: Не го признаваме Џафери како легитимен претседател на Собранието, очекувајте интерпелација

А1он
ВМРО-ДПМНЕ никогаш не го признала, ниту пак ќе го признае Талат Џафери како легитимен претседател на Собранието, рече пратеникот Драган Данев по што додаде дека
Македонија

Данев контра Ременски: Разликите во ставовите не се технички туку суштински

А1он
Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Данев, враќањето во собраниските клупи го препишува на, како што вели, целокупната катастрофална ситуација во државата, а, пак,
Македонија

Данев: Немаше никаков договор за координација, Џафери манипулира

А1он
Координаторот на една од пратеничките групи на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Данев вели дека претседателот на Собранието, Талат Џафери, го злоупотребил собраниското столче со втората пауза за
Македонија

(ВИДЕО) Данев: Во Договорот со Бугарија Македонија е оштетена

А1он
Драган Данев од ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес-конференција изјави дека СДСМ спротивно на ставот на експертите и без присуство на опозицијата во Собранието го истурка договорот
Економија

(ВИДЕО) Данев: Со новите даноци и административни бариери ќе дојде до намалување на економската активност

А1он
Драган Данев денеска во изјава за медиумите рече дека предлог Буџетот на СДСМ бил неразвоен и го зголемувал буџетскиот дефицит за нови 300 милиони евра,
Економија

(ВИДЕО) Данев: Наместо да скрати на непродуктивните трошоци, СДС буџетските дупки ги покрива со покачување на акцизите

А1он
Драган Данев од ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес-конференција рече дека зголемувањето на акцизата на горивата за 3 денари по литар, заедно со ДДВ, претставува покачување за