bolnica bitola

Македонија

Починато бебе донесено во битолската болница

А1он
Од педијатрискиот оддел во болницата во Битола вчера в полиција било пријавено дека било донесено починато неколкумесечно бебе. Според информации од дежурниот лекар, бебето имало
Македонија

Филипче побара вонреден инспекциски надзор во болницата во Битола по објавените фотографии на социјалните мрежи

А1он
Министерот за здравство д-р Венко Филипче побара од ДСЗИ да испрати вонреден инспекциски надзор во болницата во Битола за да биде утврдена фактичката состојба во