Починато бебе донесено во битолската болница

Од:

Од педијатрискиот оддел во болницата во Битола вчера в полиција било пријавено дека било донесено починато неколкумесечно бебе. Според информации од дежурниот лекар, бебето имало повеќе здравствено проблеми информираат од Министертвото за внатрешни работи.

-На 27.11.2022 во 08.40 часот во СВР Битола, од Одделението за педијатрија при Клиничката болница Битола било пријавено дека кај нив било донесено починато неколкумесечно бебе. Бил извршен службен разговор со дежурниот лекар кој изјавил дека бебето имало повеќе здравствени проблеми. Во службен разговор, родителите Н.Г. и Ј.Г. изјавиле дека во 07.00 часот бебето било без знаци на живот, по што го донеле во болница се наведува во соопштението од МВР.

По наредба на Јавен обвинител над телото на бебето ќе се врши обдукција.

Би можело да ве интересира

Се обидел да ја запали куќата на татко му, уапсен маж од демирхисарско

Скопјанец продавал дрога во продавница за миленици

27-годишен затвореник почина во „Идризово“

Прегазен пешак во Скопје

Ана Ололовска

26-годишен делчевец пронајден мртов во када

Во Скопје загина градежен работник од Турција

Горан Наумовски