bil gejts

Магазин

ВИДЕО: Бил Гејтс се обидува да погоди колку чинат секојдневните производи во супермаркет

А1он
Основачот на Мајкрсофт, Бил Гејтс при неговото гостување во ток-шоуто „Елен шоу“ доби задача да погодува колку чинат секојдневните предмети. Условот на играте беше доколку
Магазин

ВИДЕО: Бил Гејтс планира да гради технолошки град

А1он
Сопственикот на компанијата Мајкрософт, Бил Гејтс откупи земјиште во Аризона вредно 80 милиони долари, на коешто има намера да изгради свој град. Белмонт Партнерс, компанијата за
Економија

Бил Гејтс повторно е најбогат човек на светот

А1он
Основачот на Мајкрософт Бил Гејтс и понатаму е најбогат човек на светот, според новата листа на магазинот Форбс објавена денеска. Бил Гејтс или Вилијам Хенри