bil gejts

Магазин

Бил Гејтс ја исплати Мелинда ден по разводот, на сметка ѝ легнале акции вредни 1.8 милијарди долари

А1он
Инвестициската компанија во сопственост на Бил Гејтс ѝ префрлила 1,8 милијарди долари во акции на неговата довчерашна сопруга Мелинда, веднаш по објавата дека двојката се
Магазин

Мелинда барала развод, нема предбрачен договор – објавени документите за разделбата на Гејтсови

А1он
Причината за разводот на Бил и Мелинда Гејтс по 27 години во заедница е „неповратно скршениот брак“, а документите, кои денеска беа објавени, покажуваат дека
Магазин

Бил и Мелинда Гејтс се разведуваат по 27 години во брак

А1он
Основачот на „Мајкрософт“ и еден од најбогатите луѓе во светот, Бил Гејтс, и неговата сопруга Мелинда, вечерва во заедничка порака на Твитер соопштија дека се
Свет

Бил Гејтс и СЗО имаат нов план за обезбедување вакцини за сиромашните земји

А1он
Новa кампања за масовно собирање финансиски средства има за цел да инспирира 50 милиони луѓе ширум светот да направат мали донации за потребите на „Ковакс“
Свет

Бил Гејтс: Кафулињата и рестораните треба да се затворени во следните шест месеци

А1он
Коосновачот на Мајкрософт, Бил Гејтс, верува дека враќањето во нормала за САД е подалеку отколку што луѓето очекуваат и покрај вакцината за Ковид-19, која беше
Свет

Гејтс потпиша договор со повеќе фармацевтски компании за производство на вакцини против Ковид-19

А1он
Фондацијата Бил и Мелинда Гејтс потпиша договор со 16 фармацевтски компании за соработка во производството на вакцината против коронавирус, забрзување и обезбедување дистрибуција на одобрената