bih

Регион

ВИДЕО: Гневен пациент влета во амбуланта во Сараево и тепаше медицински сестри што не му се јавувале на телефон

А1он
Незадоволен пациент вчеравечер влетал во амбуланта во населбата Буча Поток во Сараево и нападнал две медицински сестри, пишуваат локалните медиуми. Според „Дневни аваз“, инцидентот се
Регион

Земјотрес во БиХ, почувствуван и во Далмација: „Се тресеа sидови и плакари“

А1он
Земјотрес со јачина од 3,1 степен според Рихтеровата скала е регистриран во Босна и Херцеговина утрово во 08:09 часот. Земјотресот бил со епицентар во близина
Регион

АстраЗенека може да ја тужи Босна откако министерка изјави дека вакцината е за сиромашни

А1он
Директорот на верификациската лабораторија на БиХ (Верлаб) Алмир Бадњевиќ, изјави денеска дека британско-шведската компанија АстраЗенека би можела да поднесе тужба против државата, откако шефицата на
Регион

Вучиќ во Сараево ги предаде вакцините „АстраЗенека“ кои Србија и ги донира на БиХ

А1он
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ денеска во Сараево и донираше на Босна и Херцеговина 5.000 вакцини против Ковид-19 на АстраЗенека. На сараевскиот аеродром Вучиќ беше
Регион

Вучиќ утре во Сараево носи вакцини на „АстраЗенека“

А1он
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, во вторник ќе дојде во Сараево, каде што ќе им предаде контингент на вакцини против коронавирус на членовите на Претседателството
Регион

Во Тузла инспекција ја тргна плочката со името на Балашевиќ од мост, граѓаните ја вратија

А1он
Градската комунална инспекција во босанскиот град Тузла побарала да се отстрани малата плоча со натпис „Мост на Панонскиот Морнар – Ѓорѓе Балашевиќ“, која локалните жители
Магазин

Познатиот босански актер Зијах Соколовиќ примен во болница

А1он
Босанскиот актер Зијах Соколовиќ, познат и за публиката ширум просторите на поранешна Југославија, е примен во болница во Бања Лука, изјавила денеска директорката на Детскиот
Регион

КОВАКС: БиХ нема каде да ги чува вакцините, затоа нема да ги добие ни во март

А1он
Механизмот Ковакс, координиран од Светската здравствена организација, соопшти дека БиХ е виновна поради тоа што не ја доби ветената количина вакцини против коронавирусот од компанијата