berluskoni

Магазин

Oтворен тестаментот на Берлускони: Италијанскиот тајкун подели милиони, а им напиша последна порака на децата

А1он
Во присуство на членовите на семејството беше отворен тестаментот на покојниот италијански премиер и магнат Силвио Берлускони. Секое од неговите пет деца доби подеднаков дел
Свет

Телото на Берлускони ќе биде кремирано, а пепелта ќе биде сместена во мавзолеј

А1он
Телото на поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони ќе биде кремирано. Неговата пепел ќе биде сместена во семејниот мавзолеј лоциран во вилата во италијанскиот град Аркоре,
Свет

Берлускони ќе биде погребан со државни почести, oпелото ќе биде извршено во Миланската катедрала

А1он
Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони ќе биде погребан со државни почести, а oпелото ќе биде извршено во Миланската катедрала во среда од 14 часот. Ова
Свет

Берлускони има леукемија

А1он
Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони има леукемија, пишуваат „Кориере дела сера“ и „Ројтерс“, повикувајќи се на свои извори. На Берлускони му e дијагностицирана леукемија откако
Свет

ЕК: Вотката од Путин за Берлускони ги прекршува европските санкции

А1он
Дваесетте шишиња вотка што рускиот претседател Владимир Путин му ги испрати на италијанскиот политичар Силвио Берлускони, ги прекршуваат европските санкции воведени поради руската инвазија на
Свет

Берлускони: Путин ме опиша како прв од неговите пет вистински пријатели, ми подари 20 шишиња вотка

А1он
Нема забрана за контакти меѓу европските политичари и руските колеги, но во овие контакти првенствено треба да се испраќаат пораки за нелегитимна инвазија на Украина,
Свет

ДПА: Берлускони шокира пред изборите со коментар за Путин

А1он
Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони предизвика бурни реакции со изјава за Владимир Путин непосредно пред општите избори во Италија во недела, пренесе ДПА. Берлускони (85)
Свет

Берлускони подготвува враќање на политичката сцена во Италија: Тоа ќе ги направи луѓето среќни

А1он
Познатиот италијански бизнисмен и поранешен премиер, Силвио Берлускони, подготвува враќање на политичката сцена за изборите кои треба да се одржат следниот месец, велејќи дека таквиот