berluskoni

Свет

Берлускони е „длабоко разочаран“ од однесувањето на Путин

А1он
Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони изјави дека е „длабоко разочаран и тажен“ од однесувањето на рускиот претседател Владимир Путин, објави Би-Би-Си. Додека беше на власт,
Свет

Италијанска обвинителка потврди дека Силвио Берлускони е тешко болен

А1он
Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони е сериозно болен и неговото судење под обвинение за подмитување сведоци треба да биде прекинато, изјави денеска миланската обвинителка Тицијана
Свет

Берлускони повторно хоспитализиран

А1он
Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони денеска повторно е хоспитализиран поради последици од коронавирусот, и тоа десет дена откако беше отпуштен од болница. Осумдесет и четири
Свет

Берлускони излезе од болница: Добро сум

А1он
Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони е отпуштен од болницата во Монако, соопшти портпаролот на партијата „Форца Италија“. Берлускони (84) беше примен во болница по препорака
Свет

Берлускони примен во болница поради проблеми со срцето

А1он
Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони бил итно примен во болницата во Монако поради проблеми со срцето, изјави неговиот личен лекар. Лекарот Алберто Зангрило синоќа изјави
Свет

Берлускони: Трамп загуби заради својата агресија и ароганција

А1он
Американскиот претседател, Доналд Трамп, загуби на претседателските избори поради својата прекумерна агресија и ароганција, смета поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони. -Мислам дека тој беше поразен
Свет

Берлускони излезе од болница: Го преживеав најопасниот животен предизвик

А1он
Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони денеска ја напушти болницата откако закрепна од Ковид-19, велејќи дека го преживеал „најопасниот предизвик“ во животот. – Со задоволство си