Берлускони заврши на интензивна нега

Од:

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони е на интензивна нега во болница во Милано, изјави политички извор за Ројтерс.

Берлускони, кој четири пати беше премиер, во последните години имаше бројни здравствени проблеми, а минатата недела беше пуштен од болница.

Болницата Сан Рафаеле не одговори веднаш на барањето за коментар.

Италијанската новинска агенција АГИ соопшти дека Берлускони е на интензивна нега на одделението за кардиологија.

Би можело да ве интересира

Oтворен тестаментот на Берлускони: Италијанскиот тајкун подели милиони, а им напиша последна порака на децата

Телото на Берлускони ќе биде кремирано, а пепелта ќе биде сместена во мавзолеј

Берлускони ќе биде погребан со државни почести, oпелото ќе биде извршено во Миланската катедрала

Берлускони има леукемија

Горан Наумовски

Берлускони: Монца до скудетото за година-две

ЕК: Вотката од Путин за Берлускони ги прекршува европските санкции

А1он