agencija za mediumi

Македонија

Сестрата која во февруари по вторпат беше фатена како краде лекови на Онкологија, добила отказ во мај

Орце Костов
Медицинската сестра од Клиниката за онкологија и радиотерапија, која на 28 февруари годинава беше фатена по вторат како краде лекови добила отказ на 23 мај.
Македонија

Агенцијата за медиуми со финансиска помош за радиодифузерите, речиси половина милион евра одат за МРТВ

А1он
Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги ќе додели донација за справување со последиците од коронавирусот (COVID-19), во вкупен износ од 105 милиони денари или
Македонија

Вработен со нож ѝ се заканувал на колешка во Агенцијата за медиуми

А1он
Вработен во Агенцијата за аудио и аудиовизуелни услуги, вчера на работното место со нож ѝ се заканувал на колешка, соопшти МВР. „Вчера во 14.48 часот
Македонија

Агенцијата за медиуми утврди дека Канал 5 шири говор на омраза и дискриминација кон ЛГБТИ луѓето

А1он
Канал 5 телевизија со изјавите и ставовите искажани во неколку изданија на емисијата „Миленко Неделковски шоу“ поттикнува и шири дискриминација, нетрпеливост и омраза кон лицата