medicinska sestra

Македонија

Сестрата која во февруари по вторпат беше фатена како краде лекови на Онкологија, добила отказ во мај

Орце Костов
Медицинската сестра од Клиниката за онкологија и радиотерапија, која на 28 февруари годинава беше фатена по вторат како краде лекови добила отказ на 23 мај.
Свет

Медицинската сестра која уби седум бебиња во Британија осудена на доживотен затвор

А1он
Откако беше прогласена за виновна минатата недела, медицинската сестра Луси Летби, која уби седум бебиња во Британија, денеска е осудена на доживотен затвор, јави Би-Би-Си.
Регион

Скандал во Србија: Медицинска сестра снима жени за време на операција и емитува во живо на мрежите

А1он
Медицинска сестра од ГАК „Народен фронт“ во Белград, која на социјалните мрежи се претставува како Јелена, прави скандалозни видеа од операционата сала и ги шири
Регион

Срамна одбрана на медицинската сестра која претепа старица: Прва ме нападна, моите постапки беа предупредување

А1он
Медицинската сестра Аурона Пељај, која беше уапсена откако на социјалните мрежи беше објавена снимка на која тепа старица во Домот за стари лица, и даде
Регион

Уапсена и трета медицинска сестра по тепањето на жената во домот

А1он
Трета медицинска сестра е уапсена по објавувањето на видеото на кое се гледа е малтретирана старица во Домот за стари лица „Оренда“ во Пеќ, Косово,