agencija za hrana

Македонија

Изгорено грло, повраќале крв откако испиле флаширани пијалоци во Хрватска – ги има ли и во Македонија?

Случај со можно труење со киселина во пијалокот вчера ја разбранува хрватската јавност.Шест нови пациенти се затруени и лежат во болница поради газиран сок во
Економија

АХВ: На нашиот пазар нема небезбедни минерални води и газирани пијалаци

А1он
Агенцијата за храна и ветеринарство досега преку европскиот Систем за брзо известување на небезбедна храна и храна за животни – RASSF нема добиено нотификација дека
Економија

АХВ: Граѓаните совесно да купуваат додатоци во исхраната преку интернет – прво да проверат дали се регистрирани

А1он
Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) апелира до граѓаните да бидат одговорни и совесни потрошувачи и да не наседнуваат на непроверени и непотврдени информации за
Македонија

АХВ повлече од продажба неколку производи – не ги конзумирајте

А1он
Отповикување на небезбедни производи Napalm Pre-contest pumped stimulant free 350 gr и SKILL LABS ANGEL DUST 270 gr. Агенцијата за храна и ветеринарство ги информира
Економија

Одржан првиот состанок на Координативното тело за справување со африканската чума кај свињите

А1он
Во својство на претседател, денес, во Министерството за земјоделство,шумарство и водостопанство (МЗШВ), директорот на Агенција за храна и ветеринарство (АХВ), Николче Бабовски, ја одржа првата
Македонија

Повлечена од продажба мешавината од зеленчук во чие пакување беше пронајден глушец

А1он
Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) издаде забрана за промет на замрзнатиот зеленчуков микс „Сани фантази – Царски микс” по потекло од Република Србија, увезен