koka-kola

Регион

„Ми изгоре устата: Станко се отру со минерална вода во Риека уште во мај

А1он
„Штом се напив, веднаш исплукав се и устата ми изгоре! И после можеби половина минута ме испратија надвор од ресторанот“, изјави Станко Лаковиќ за RTL
Регион

По неколку случаи на труење, Кока Кола во Хрватска повлече одредени производи од пазарот

А1он
Откако беа отруени неколку лица во Хрватска, одредени газирани пијалоци беа повлечени од полиците на хрватските продавници. Внатрешна истрага беше покрената и во австриска Кока-Кола,
Регион

Фортенова: Превентивно ги повлекуваме сите пијалоци од Кока-Кола

А1он
Откако хрватскиот Државен инспекторат ја извести јавноста дека времено е забрането пуштањето во промет и повлекувањето на сомнителни производи, кои доведоа до неколку случаи на
Македонија

Изгорено грло, повраќале крв откако испиле флаширани пијалоци во Хрватска – ги има ли и во Македонија?

Случај со можно труење со киселина во пијалокот вчера ја разбранува хрватската јавност.Шест нови пациенти се затруени и лежат во болница поради газиран сок во
Регион

Две лица примени во болницата во Загреб под сомнеж дека се затруле од газирани пијалоци, пиеле Кока Кола

А1он
Попладнево во КБЦ Загреб е примено младо лице поради сомнение за хемиско труење од газиран пијалок. Како што дознава РТЛ, младиот човек им рекол на
Економија

Кока – Кола ХБЦ изгуби 190 милиони евра со напуштањето на Русија

А1он
Компанијата Кока – Кола ХБЦ соопшти дека претрпела еднократен финансиски удар од 190 милиони евра во првата половина годинава, поради трошоци поврзани со работа во
Економија

Кока-Кола отсега ќе се пакува во шишиња од рециклирана пластика

А1он
Американскиот производител на газирани пијалаци Кока-Кола денеска соопшти дека на неговиот најголем пазар-САД ќе почне со употреба на шишиња целосно направени од рециклирана пластика. Со
Магазин

(ВИДЕО) Дознајте ги фактите што претходно не сте ги знаеле за Кока-кола

А1он
Кока-Кола е еден од најпознатите и најпродаваните светски брендови. Овде можете да најдете се што можеби не сте знаеле за најпопуларниот безалкохолен пијалак, во кратки