besiktas

Спорт

Бесар Гуџуфи потпиша четиригодишен договор со Бешикташ

А1он
Македонскиот младински репрезентативец Бесар Гуџуфи потпиша професионален договор со турскиот гигант Бешикташ. Младинецот на Вардар кој сениорски фудбал заигра во Беласица и брзо замина во
Спорт

Шкупи договори пријателски натпревар со Бешикташ

А1он
Актуелниот лидер во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ) Шкупи, идниот месец, ќе одигра пријателски натпревар против турскиот гигант Бешикташ на гостински терен. Шкупи гостувањето во
Спорт

Младиот македонски фудбалски талент Бесар Гуџуфи потпиша за Бешикташ

А1он
Македонскиот младински фудбалски репрезентативец Бесар Гуџуфи од денеска е нов член на Бешикташ, потврди официјално новиот турскиот шампион. Како што е соопштено, 16-годишниот Гуџуфи со