abortus

Македонија

Дел од пратениците побараа повлекување на Предлог-законот за абортус

А1он
Предлог законот за прекинување на бременост, кој по скратена постапка е ставен на денешната собраниска седница, предизвика реакција кај дел од пратениците кои користејќи ги деловничките можности, побараа негово
Македонија

(ВИДЕО) Протест: Одбивам да бидам машина за репродукција

А1он
„Пратенички не кревајте раце“, порачаа група граѓани кои денеска протестираа против Предлог законот за прекинување на бременоста пред Собранието. Тие го изразија својот револт затоа