ВИДЕО: Зверев со рекет тргна кон судијата по изгубен меч

Од:

Германскиот тенисер Александар Зверев не можеше да се смири на мечот во двојки во Акапулко.

Тој играше во пар со Марсел Мел против Лојд Гласпул и Хари Хелиовара – и загуби.

И тоа немаше да биде никаква вест, доколку Германецот не направи скандал по мечот и тргна кон судијата со тенискиот рекет. Зверев започна да го удира столчето каде што седи судијата, на што реагираше публиката и почна да го исвиркува.

Реакција од АТП и казна за Зверев за овој скандал секако се очекувани.

Би можело да ве интересира

Надал: Јас не сум повреден спортист, туку спортист кој постојано живее со повреди

А1он

Федерер ќе игра на домашниот турнир во Базел во октомври

А1он

Навратилова: Политиката го уништува тенисот

А1он

Вимблдон официјално потврди: Без руски и белоруски тенисери на турнирот

А1он

Британците официјално побараа од руските тенисери да се откажат од Путин

А1он

Надал незапирлив во 2022, лесно до мексиканската титула

Ана Ололовска