Алкараз: Секој меч со Зверев е голема битка

Од:

Шпанскиот тенисер Карлос Алкараз пред мечот со Александар Зверев на Австралија опен изјави дека секој меч со германскиот тенисер е голема битка.

Зверев утре од 10 часот и 45 минути ќе ги одмери силите со Алкараз во четвртфиналето на Австралија опен.

“Секој наш натпревар е голема битка. Сакам да му се реваншираме за поразот на Мастерсот. Турнирот е неверојатен, условите за игра ми одговараат. Буквално се чувствувам многу подобро од натпревар во натпревар. Стигнав во четвртфиналето со многу самодоверба. Очекувам против Саша да играм уште подобро“, изјави Алкараз, пренесува Спортклуб.

Би можело да ве интересира

Алкараз: Едвај чекам да го видам Ѓоковиќ

Предраг Петровиќ

Шпанскиот тенисер Карлос Алкараз се пласираше во четвртфиналето на Мастерсот во Мадрид

„Алкараз не сака да ризикува“

Предраг Петровиќ

Алкараз поради повреда го предаде мечот од првото коло на турнирот во Рио де Жанеиро

Горан Наумовски

Зверев разочаран: Фрустрирачки – ова ми се случи првпат во кариерата

Алкараз: Синер може да го победи Ѓоковиќ