ВИДЕО: Зверев погоден во глава со топче

Од:

На социјалните мрежи се појави видео од четвртфиналниот дуел меѓу Александар Зверев и Адријан Манарин во Монпеље.

Во меѓувреме Германецот стигна до финалето, но по завршувањето на натпреварот против Французинот го дочека мала непријатност.

Зверев полека почнуваше да си ги пакува работите на столот, кога топка со голема брзина го удри во глава.

Би можело да ве интересира

Надал: Јас не сум повреден спортист, туку спортист кој постојано живее со повреди

А1он

Федерер ќе игра на домашниот турнир во Базел во октомври

А1он

Навратилова: Политиката го уништува тенисот

А1он

Вимблдон официјално потврди: Без руски и белоруски тенисери на турнирот

А1он

Британците официјално побараа од руските тенисери да се откажат од Путин

А1он

Надал незапирлив во 2022, лесно до мексиканската титула

Ана Ололовска