ВИДЕО: Шпанците немаа милост за Костарика

Од:

Шпанија ја оствари најубедливата победа во досегашниот тек од Светското првенство откако ја совлада Костарика со 7:0. Не му дозволија на противникот ниту еднаш да шутне кон нивниот гол, а на спротивната страна до врв ја наполнија мрежата на Кејлор Навас.

Дани Олмо ја отвори серијата во 11.минута, десет минути подоцна погоди Марко Асенсио, а нови десет минути потоа стрелаше и Феран Торес од пенал.

Во вториот дел Феран Торес постигна уште еден гол, а во листата на стрелците се запишаа и Гави, Солер и Алваро Мората.

Би можело да ве интересира

Марчинијак: Французите не се жалат дека сите резерви беа во терен кога Мбапе шутираше пенал

Мароканците одлучија паричната награда од ФИФА да ја донираат за сиромашните сограѓани

Горан Наумовски

ВИДЕО: И Мароканците со фантастичен пречек во Рабат

Горан Наумовски

Мустафа Хаџи со лажна лиценца бил асистент тренер во репрезентацијата на Мароко

Горан Наумовски

Ѓоковиќ го пофали Катар за организацијата на Светското првенство: Еден од најдобрите фудбалски натпревари што сум ги гледал

А1он

Најефикасен Мундијал во историјата