ВИДЕО: Ливерпул го прегази Манчестер Јунајтед со 0-5 на „Олд Трафорд“

Од:

Ливерпул дојде на „Олд Трафорд“ и го прегази Манчестер Јунајтед како брз воз. Требаше да биде дерби, но тимот на Оле Гунар Солскјер доби неверојатно понижување, загуби со 0-5, а беше нокаутиран веќе по првото полувреме.

Фановите си заминаа уште на полувремето и не можеа да го гледаат масакрот. За среќа на домаќинот, Ливерпул застана откако петпати ја тресеше мрежата на Давид де Хеа.

Наби Кеита и Диого Жота уште на самиот старт го најавија дебаклот на Манчестер Јунајтед. Потоа на шоуто се приклучи Мохамед Салах кој до крајот постигна хет – трик и беше незадржлив за одбраната на „ѓаволите“.

Пол Погба, кој влезе во вториот дел, во 60.минута заработи директен црвен картон и Јунајтед мораше половина час да се мачи со играч повеќе и со преполнета мрежа.

Би можело да ве интересира

Роналдо: Рангник направи многу промени во Манчестер, му треба време да ги пренесе своите идеи

Ана Ололовска

Кутињо: Му се восхитувам на Џерард, ми кажа за амбициите на Астон Вила

Ана Ололовска

Покетино сè уште е во таен контакт со Манчестер јунајтед

Ана Ололовска

Ливерпул понуди 70 милиони евра за Луис Дијаз, Порто сака 80 милиони

Ана Ололовска

Манчестер јунајтед не му понудил на Погба договор од 500.000 фунти неделно

Ана Ололовска

Менди со кауција пуштен од притвор

Ана Ололовска