mancester juanjted

Спорт

Дејли мирор: Епл ќе го купи Манчестер јунајтед

А1он
Технолошкиот гигант „Ејпл“ покажал сериозен интерес за Манчестер јунајтед, откако семејството Глејзер реши да го продаде клубот, тврди „Дејли Мирор“. Една од најбогатите компании во
Спорт

ВИДЕО: Мизерен Манчестер Јунајтед, прими четри гола во поразот од Брентфорд

А1он
Манчестер Јунајтед доживеа шокантен пораз од Брентфорд. Тимот на Ерик тен Хаг доби неверојатна лекција и загуби со 4-0 на првото гостување во новата сезона.
Спорт

Ериксен три години во Манчестер јунајтед

А1он
Кристијан Ериксен (30) официјално го засили Манчестер јунајтед. „Црвените ѓаволи“ потврдија дека 30-годишниот дански фудбалер потпишал договор до 2025 година. „Манчестер јунајтед е посебен клуб
Спорт

Роналдо: Не сум задоволен од резултатите на Манчестер

А1он
Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо не е задоволен од настапот на тимот во досегашниот дел од сезоната. – Незадоволен сум од резултатите на Манчестер
Спорт

Одложен натпреварот меѓу Брентфорд и Манчестер јунајтед поради коронавирусот

А1он
Натпреварот од Премиер лигата меѓу Брентфорд и Манчестер Јунјатед, што требаше се одигра вечерва, е одложен откако на редовното тестирање се утврдени неколку позитивни случаи
Спорт

ВИДЕО: Ливерпул го прегази Манчестер Јунајтед со 0-5 на „Олд Трафорд“

А1он
Ливерпул дојде на „Олд Трафорд“ и го прегази Манчестер Јунајтед како брз воз. Требаше да биде дерби, но тимот на Оле Гунар Солскјер доби неверојатно
Спорт

Ливерпул и Манчестер jунајтед сакаат да се укинат Лига Купот и Суперкупот на ФА

А1он
Најтрофејните англиски фудбалски клубови Ливерпул и Манчестер јунајтед иницираат реформи во Премиер лигата. И двата клуба имаат заеднички развиено предлози што подразбираат радикална иновација. Проектот
Спорт

Солскјер: Победа во Лигата на Европа со Манчестер јунајтед би бил најдобриот момент во мојата кариера

А1он
Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер ги сподели своите очекувања од настапот во Лигата на Европа. – Амбициозен сум, имам сон да подигнам трофеј