Трајковски продолжи да ги тресе противничките мрежи, му се придружи и Несторовски

Македонските фудбалски репрезентативци Александар Трајковски и Илија Несторовски имаа значаен придонес во најновиот триумф на Палермо. Тимот од Сицилија попладнево во 4.коло од Серија Б ја победи Перуџа со 4:1.

Трајковски најпрво му асистираше на Белуши во 14.минута, а потоа постигна гол во 58.минута. Ова за него е втор погодок во новата сезона.

Својот првенец го забележа Илија Несторовски кој во листата на стрелците се запиша во 18.минута, а 50 минути подоцна (68.минута) од пенал го постигна својот втор гол на натпреварот.

Со новите три бода Палермо се искачи на 3. место на табелата со две победи и два нерешени исхода.

Навивачите на Јувентус истакнаа транспарент со кој му посакуваат смрт на Ањели

Алегри за поразот од Интер: Понекогаш изгледа како фудбалот да е измислен од ѓаволот